Kypr - ostrov bohyně lásky


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Vydejte se s námi objevit perlu Středozemního moře, ostrov Kypr. Ne nadarmo se říká, že Kypr je ostrov lásky a krásy. Čeká na vás křišťálově čisté moře, kde se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita, neodolatelné jídlo a jedinečné památky, jejichž historie sahá tisíce let zpátky. Poznáme to nejlepší z řecké i turecké části ostrova a mnohem více. Ubytování budeme v hotelu u moře.

Pojeďte s námi na pobytově-poznávací zájezd a zamilujte se do Kypru jako my!

Program zájezdu

1. den: Odlet na Kypr . Prohlídka přístavního města LARNAKA , jehož hlavní památkou je kostel Svatého Lazara s hrobem postavy z Nového zákona Bible. Z křesťanství přeskočíme k islámu u solného jezera při návštěvě mešity na poutním místě Hala Sultan Tekke, kde je pochována teta proroka Mohammeda. Nocleh v hotelu v oblasti Larnaky .
2. den: Odpočinek u moře.
3. den: Program v hlavním městě a pohoří: Prohlédneme si to nejlepší z řecké i turecké části kyperské metropole NIKÓSIE (Kyperské muzeum, hradby, katedrála, Arcibiskupský palác a mnoho dalšího). Odpoledne se vydáme na vyhlídkovou jízda do největšího kyperského pohoří TROODOS , které se horou Olympos zvedá až do výšky 1.951 metrů. Přes horské vesnice pojedeme k nejbohatšímu kyperskému KLÁŠTERU KYKKOS a do PEDOULAS s cenným kostelem archanděla Michaela (UNESCO).
4. den: Celodenní výlet do turecké severní části Kypru – průjezd Kyrénským pohořím, kde si prohlédneme gotické opatství BELLAPAIS a pohádkově položené impozantní ruiny královského hradu ST. HILARION, které zhmotňují středověké křižácké království. Odpoledne navštívíme nejpůvabnější kyperské pobřežní město KYRENIA s pevností a antickou obchodní lodí v tamějším muzeu).
5. den: Program na jihu Kypru : Nejdříve se zastavíme u hradu anglického krále Richarda Lví srdce v LIMASSOLU a poté si prohlédneme pevnost řádu johanitů v KOLOSSI. Odpoledne vyměníme křižáky za starověké památky a navštívíme nejpůsobivějšího kyperské antické město KOURION. Zastavíme se u útesů, kde se měla z mořské pěny zrodit bohyně Afrodita a prohlédneme si antické mozaiky a královské hroby (UNESCO) v přístavním městě PAFOS .
6. den: Celodenní výlet do turecké východní části Kypru : Prohlédneme si antické město SALAMIS, zastavíme se u KLÁŠTERA SVATÉHO BARNABÁŠE a navštívíme středověké město FAMAGUSTA , které bylo označováno za Bránu Orientu. Hlavní benátská pevnost s impozantní katedrálou a mohutnými hradbami evokuje vzpomínky na šíleného Othella, který tady podle Shakespeara měl ze žárlivosti zavraždit svou manželku.
7. den: Odpočinek u moře.
8. den: Odlet do Prahy.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Kypr - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • dopravu busem či minibusem na výlety
 • výlety dle programu
 • 7x ubytování u moře - hotel*** - Larnaca a okolí - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 7x polopenzi
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • V závislosti na změně letového řádu může být zájezd prodloužen o jeden den. V takovém případě bude rozšířen počet ubytování se snídaní a účtován bude povinný příplatek 650 Kč / os.

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 45 000 Kč (příplatek: 620 Kč)
 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 6600 Kč)