Maroko


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Poslední 2 volná místa! Cestování po přírodních, historických a náboženských skvostech Maroka v doprovodu českého průvodce! Včetně polopenze

Poloha: Dle programu

Stravování: polopenze

Polopenze

Ubytování: hotel ***

Dle programu

Program zájezdu

1. den: 12. 10. středa – sraz účastníků zájezdu v Praze na Letišti Václava Havla, odlet (přesný čas srazu a odletu bude upřesněn). Večerní přílet do Casablanky, krátký přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.
2. den: 13. 10. čtvrtek – snídaně, prohlídka Rabatu – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme medínu – staré město, opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalé centrum pirátské republiky. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, či chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh
3. den: 14. 10. pátek – snídaně, prohlídka dalšího královského města – Meknésu. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu – teologickou kolej ze 14. století, a honosný palác Jamai. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis – největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.
4. den: 15. 10. sobota – snídaně, den strávíme prohlídkou slavného města Fesu. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajícím poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je i možnost oběda, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevností nad Fesem, které poskytují dokonalý výhled na celé město. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
5. den: 16. 10. neděle – snídaně, přejezd do hor, návštěva města Azrou a procházka cedrovými lesy, které jsou obývány makaky magot. Průjezd horskou a kopcovitou oblastí s řadou přírodních scenérií do vyprahlých oblastí. Ubytování na hotelu u městečka Zeida, večeře, nocleh.
6. den: 17. 10. pondělí – snídaně, průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští si prohlédneme si pláně poseté fosíliemi a „pouštními růžemi“. Noc se tráví v poušti v hotelu, který leží na nejdelší písečné duně Maroka. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu – pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany, noc přímo uprostřed pouště – úchvatný zážitek, večeře, nocleh. Při západu slunce je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 150 MAD).
7. den: 18. 10. úterý – snídaně, den začíná krásnou projížďkou po poušti z Erg Chebbi do města Erfoud ležícím na okraji pouště, odkud se pokračuje do brusíren fosilií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka impozantní soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
8. den: 19. 10. středa – snídaně, ze serpentýn Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme)“ do Ouarzazatu, významného města berberů a filmového průmyslu. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
9. den: 20. 10. čtvrtek – snídaně, návštěva opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Poté následuje průjezd Vysokým Atlasem přes nejvýše položený průjezdný průsmyk v Maroku (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární Marrákeše. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
10. den: 21. 10. pátek – snídaně, prohlídka Marrakéše – jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších paláců a dalších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky – tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
11. den: 22. 10. sobota – snídaně, prohlídka Jardin Majorelle – překrásné botanické zahrady, kterou vlastnil Yves Saint Laurent, a jehož tamější ateliér je dnes přeměněn na muzeum vystavující jeho soukromou sbírku berberského umění a šperků. Příjezd na pobřeží, zastávky s vyhlídkami na oceán a v oblasti arganových stromů. Podíváme se na tradiční výrobu arganového oleje (s možností nákupu přímo ve výrobním družstvu). Podél pobřeží příjezd do Essaouiry, původně nejodlehlejší fénické kolonie, později portugalské obchodní stanice a pevnosti a jednoho z nejdůležitějších přístavů Maroka, dnes malebného a poklidného městečka, které je známé řezbářskými dílnami, produkcí tradiční hudby a které je díky svému opevnění zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
12. den: 23. 10. neděle – snídaně, po dopolední prohlídce Essaouiry následuje cesta podél pobřeží na sever. Zpestřením tohoto přejezdu bude kromě překrásných výhledů na oceán i návštěva majáku na útesech. Noc strávíme v hotelu u nejdelší přílivové laguny Maroka v lokalitě vyhlášené specialitami z ryb, humry a vlastní odrůdou ústřic. Ubytování na hotelu ve městě Oualidia, večeře, nocleh.
13. den: 24. 10. pondělí – snídaně, poté navštívíme město El Jadida, které bývalo portugalskou citadelou a díky renesančnímu opevnění a podzemnímu vodnímu rezervoáru je zapsáno na seznamu UNESCO. Poté následuje krátký přejezd do Casablanky. Tam navštívíme mešitu Hasana II. - skvost moderní islámské architektury a jednu z největších náboženských staveb světa. Zájezd je zakončen prohlídkou Casablancy, která zahrnuje nejkrásnější stavby z doby francouzského protektorátu ve stylu Art Deco. Ubytování na hotelu v Casablance, večeře, nocleh.
14. den: 25. 10. úterý – přesun na letiště v Casablance, odlet, přílet do Prahy na Letiště Václava Havla – dle letového řádu letecké společnosti, bude upřesněno v pokynech k odletu

(TourOperátor: CK AVETOUR s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Casablanca – Praha
 • autobus v Maroku
 • 13x ubytování
 • 12x večeře
 • 12x snídaně
 • letecké a bezpečnostní taxy
 • palivový příplatek
 • servis průvodce
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí
 • zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • příplatek 180 EUR (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Maroku
 • bakšiš na hotely
 • bakšiš pro řidiče minibusu – platí se až v Maroku průvodci)
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí 860 Kč / 35 € / os. / pobyt
 • připojištění proti stornu (nepovinné) 1 360 Kč / 55 € / os. / pobyt
 • nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy
 • na pozdější úhradu nebude brán zřetel (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta
 • viz http://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání zašleme e-mailem)
 • příplatek za 1/1 pokoj ve výši 4 800 Kč / 192 €