Krakov - město králů


 • ubytování: hotelubytování: hotel
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Klenot mezi polskými městy. Prohlídku města se zvláštním zřetelem na památky UNESCO a návštěvu královského zámku Wawel vystřídá zážitek ze solného dolu Wieliczka či Ojcowského národního parku.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ráno. V červenci: KSIĄŻ, zámek vysoko nad řekou v přírodním parku, procházka, hrázděný kostelík Świdnica (UNESCO), „mírová stavba“ na ukončení třicetileté války, pohledy na posvátnou horu Slezanů, WROCŁAW (VRATISLAV), město „sta mostů“ na řece Odře, historické centrum, jedno z nejkrásnějších náměstí v Evropě, radnice, procházka po stopách wroclawských krasnale (sošky trpaslíků), ubytování ve VRATISLAVI. V září: lázeňské městečko TEPLICE NAD BEČVOU, Zbrašovské aragonitové jeskyně, jedinečný jeskynní systém evropského významu (cca 40 min.), posezení u kafíčka nebo procházka k Hranické propasti (nejhlubší zatopená propast světa) a vyhlídky na Hostýnské vrchy a Beskydy.
2. den: V červenci: WROCŁAW, Tumský (Tumski) ostrov s katedrálou, staré město, variantně botanická a japonská zahrada, ZOO a Afrikárium nebo Vratislavské panorama, Pískový ostrov s katolickým kostelem, Grunwaldský most, Hala století (UNESCO) s fontánou (arch. Max Berg), večerní zážitkové rozloučení s městem. V září: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM, návštěva skanzenu v přírodě (Valašská dědina, Dřevěná dědina, Mlýnská Dolina dokumentující lidovou kulturu Moravské Valašsko a Těšínské Slezsko), cesta lanovkou na Pustevny, lehká turistika s výhledy a slavné Jurkovičkovy stavby - Libušín a Maměnka, popřípadě k Radegastu, fakult. jedinečný zážitek Valašská stezka – 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník v korunách stromů s výhledy od Jeseníků po Velkou Fatru, fakult. zážitkový oběd s valašskou kuchyní a s výhledem v moderní restauraci (stavba roku 2017 v Moravskoslezském kraji).
3. den: V červenci: OPOLE (OPOLÍ), historická metropole na řece Odře, katedrála, Piastowska věž, neorenesanční radnice (jako ve Florencii), skanzen a zastávka u přírodního parku se zámkem Pławniowice, procházka k jezeru, WIELICZKA (Vělička), návštěva solného dolu, světový unikát (UNESCO), solné doly staré 2 700 let, solná jezera, komplex kaplí, sbírka soch ze soli, muzeum těžby soli, fakultativně večeře. V září: odjezd do Polska, KRAKOV - Kraków (centrum města na seznamu UNESCO): Wawel, královský zámek, pro zájemce reprezentativní renesanční interiéry, katedrála (mauzoleum sv. Stanislava, královské náhrobky, zájemci krypta a věž se zvonem Zikmund), Královská cesta (Via regia), kostel sv. Petra a Pavla, románský kostel sv. Ondřeje, Mariánský chrám s bohatě zdobeným a 13 m vysokým gotickým oltářem a tóny „hejhalice“, Rynek Glowny, renesanční budova tržnice Sukiennice (bývalé soukenické krámy), zachovalé zbytky středověkého opevnění - Floriánská brána a Barbakan, Collegium Maius (historická budova univerzity), dle času volno v centru města a možnost indiv. navštívit Národní muzeum (Leonardova Dáma s hranostajem) nebo čas na pohodu u zmrzliny, kavárnička nebo Pijalnia czekolady - výborná čokoláda na pití, atmosféra večerního města, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.
4. den: V červenci: celodenní KRAKÓW (KRAKOV) - UNESCO, Wawel, královský zámek, renesanční interiéry, katedrála s kryptou, Královská cesta (Via regia), Mariánský chrám s bohatě zdobeným gotickým oltářem, budova renesanční tržnice Sukiennice, zachovalé zbytky středověkého opevnění Floriánská brána a Barbakán, Collegium Maius, trh, židovská čtvrť Kazimierz (UNESCO), návrat a fakultativně večeře. V září: ráno návštěva solného dolu ve Věličce (Wieliczka, UNESCO), světový unikát, jedna z hlavních světových památek UNESCO: podzemní prostory, solná jezera a především komplex kaplí, mj. kaple sv. Kingy dlouhá 54 m a vysoká 12 m s nádhernou výzdobou, sbírka soch ze soli, muzeum, KRAKOW, procházka po krakovské židovské čtvrti Kazimierz (UNESCO), individuálně návštěvy Muzea Fabryka Oscara Schindlera dle počasí lehká turistika v Ojcowském národním parku, nejmenší národní park v Polsku, bizarní skalní útvary, pro zájemce zřícenina gotického hradu v OJCÓWĚ, Lokýtkova jeskyně (možné přesuny programu dle počasí), návrat na ubytování, fakultat. večeře.
5. den: KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (sanktuárium a kulturní krajina na seznamu UNESCO), dle času a počasí zastávka CIESZYN (Polský Těšín), městečko se zámkem a vzácnou rotundou sv. Mikuláše (exteriéry), návrat do Prahy do 23h.

červenec 2023

05.07. - 09.07.23 středa - neděle
snídaně autokarem
7 990 Kč
cena za 5 dní (4 noci)

září 2023

27.09. - 01.10.23 středa - neděle
snídaně autokarem
7 990 Kč
cena za 5 dní (4 noci)
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 4x ubytování v hotelu
 • 4x snídani
 • 2x večeři (jen v termínu 27.9., při ubytování v ČR)
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • pobytovou taxu, vstupné (cca 200 PLN, v září cca 600 Kč + 150 PLN)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 200 Kč)
 • 1/1 pokoj – povinný při nedoobsazení (příplatek: 3000 Kč)
 • 2x večeře (příplatek: 500 Kč)