Naxos - Paros - Santorini - Kombinace ostrovů Santorini - Naxos - Paros 3* - 14 nocí ***


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Pobytové zájezdy

Jedinečná možnost, jak poznat 3 ostrovy v průběhu jednoho týdenního pobytu. Po příletu na Santorini strávíte první 3 noci na tomto ostrově, čtvrtý den se přeplavíte na ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad, kde strávíte 4 noci. Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, je ostrov Paros, pobyt zde je 4 noci. Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte zbylé 3 noci pobytu. Více informací o programu naleznete níže.

Vybavení: 3 noci po příletu jsou zajištěny na ostrově Santorini.
4. den se přeplavíte lodí na ostrov Naxos – největší ostrov Kyklad, pobyt zde je zajištěn na 4 noci. Naxos leží mezi ostrovy Mykonos a Ios, západně od Paru. Jeho rozloha činí 428 km². Správní středisko Chora se nachází na severozápadě ostrova a její dominantou je hrad v centru a portál nedostavěného Apollónova chrámu na výběžku pevniny do moře nazývaný též Portara. Dle řecké mytologie se na Naxu narodil a oženil bůh Dionýsos. Zeus (otec boha Dionýsa) zde trávil své dětství a mládí. Právě po Diovi je pojmenován nejvyšší bod ostrova, který dosahuje výšky 1 001 m n. m. Ostrov vyniká kouzelnou pestrostí přírody, rozprostírají se zde hory a kopce střídány údolími a říčkami; tyrkysové moře je odděleno od pevniny plážemi se zlatavým pískem. Pláže na Naxosu jsou proslulé svou nekonečnou délkou, křišťálově čistou vodou i malebnou krajinou v okolí.
Dalším místem, které v Egejském moři navštívíte, bude ostrov Paros, kde strávíte 4 noci. Paros leží v Egejském moři a je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů Kykladského souostroví. Velikostí je třetím největším ostrovem Kyklad - jeho rozloha je cca 195 km². Dříve byl Paros znám jako naleziště bílého mramoru, z něhož byla vytesána i socha Venuše Mélské. Ostrov je také rodištěm básníka Archilochose a malíře Polygnotose. Paros nabízí návštěvníkům exotické scenérie, velmi příjemné klima i příznivé podmínky pro surfování. Nekonečně dlouhé písečné pláže patří mezi nejkrásnější na řeckých ostrovech.
Vaši cestu zakončíte na ostrově Santorini, kde strávíte zbylé 3 noci pobytu. Ostrov má jen 80 km². Santorini je nejjižnějším ostrovem Kyklad a je to vlastně do moře propadlý vrchol sopky. Erupce, která se odehrála před několika tisíci lety, byla inspirací pro legendu o bájné Atlantidě, vzkvétající civilizaci, která náhle zmizela ze světa. Říká se totiž, že tato pohádková země bývala na místě dnešního ostrova Santorini, a že to byla právě sopka, která se postarala o její konec. Hlavním lákadlem ostrova jsou neobvykle zabarvené pláže – na jihu ostrova naleznete Rudou pláž, Bílou pláž, barevně je doplňuje Vlychada s tmavošedým pískem. Ze zajímavých míst doporučujeme návštěvu Thiry – malé domky zapuštěné do skály mají výhled na moře nebo do krajiny.
Výše uvedený program se může změnit dle aktuálního provozního řádu trajektů. Název hotelu a letovisko, kde strávíte pobyt, budou upřesněny po příletu u delegáta CK BRENNA.

Benefity hotelu: 3 ostrovy v 1 dovolené

Benefity hotelu 2: Naxos + Paros + Santorini

Benefity hotelu 3: objevujte krásy Kyklád

Benefity hotelu 4: kombinace poznávání i odpočinku

Stravování: snídaně

Snídaně – rozšířené kontinentální.

Ubytování: hotel ***

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky ve 3* hotelech (názvy hotelů budou specifikovány po příletu do destinace)
koupelna s toaletou
balkon nebo terasa


(TourOperátor: BRENNA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Santorini - Praha
 • ubytování se snídaní (4× nocleh Naxos, 4× nocleh Paros, 6× nocleh Santorini) v hotelech 3* kategorie
 • transfery letiště/přístav/hotel/letiště
 • lodní lístek trajektem třídy C na ostrovy Naxos, Paros a Santorini
 • služby českého delegáta na Santorini, telefonická konzultace z ostrovů Naxos a Paros