Horskými vláčky po Švýcarsku II


 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Krásy přírody

Pro ty, kteří se rádi projedou vlakem a ještě k tomu v nádherné horské krajině švýcarských Alp, jsme připravili nový zájezd, který vás seznámí s historickou parní železnicí Furka Dampfbahn, nejstrmější otevřenou pozemní lanovkou v Evropě Gelmerbahn a také s nejstrmější zubačkou na světě na Pilatus. Budete se moci vyvézt otáčivou kabinou lanovky na Titlis i shlédnout jedinečné vodopády uvnitř skály u Lauterbrunnenu. Projdeme se pod proslulou severní stěnou Eigeru, která patří k nejtěžším horolezeckým stěnám v Alpách.

Stravování: polopenze

česká strava připravovaná na místě českou kuchařkou

Program zájezdu

1. den: odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Přejezd do Švýcarska.
2. den: Výjezd na PILATUS, nejvýznamnější horu této oblasti s fantastickými výhledy na celou oblast středního Švýcarska. Svezete se nejstrmější zubačkou na světě. Nahoře vycházka tzv. stezkou kozorohů a výstup k vyhlídkovým bodům. Cestou do Andermattu zastávka v soutěsce SCHÖLENEN a krátký okruh s prohlídkou Ďáblova mostu, zájemci mohou dojít až do Andermattu pěšky (celkem cca 1,8 km chůze).
3. den: Celodenní výlet do Bernských Alp , pod slavnou trojici hor Eiger – Mönch - Jungfrau . Ráno odjezd do „údolí vodopádů“- LAUTERBRUNNENTAL . Vycházka k TRÜMMELBAŠSKÝM VODOPÁDŮM - 10 ledovcovým kaskádovitým vodopádům v nitru hory. Poté vlakem z Lauterbrunnenu přes Kleine Scheidegg na stanici Eigergletscher a odtud po úpatí proslulé severní stěny Eigeru na stanici Alpiglen (cca 6 km a 3 hod. chůze). Jednodušší varianta je okruh v oblasti stanice Kleine Scheidegg s výhledy na horské velikány Bernských Alp.
4. den: Nejstrmější otevřenou lanovkou v Evropě k jezeru GELMERSEE. Pěší okruh kolem Gelmersee (cca 2,5 hod. chůze). Přejezd přes GRIMSELPASS. Odpoledne starou parní železnicí FURKA DAMPFBAHN pod průsmykem Furka z Gletsche do Realpu a odtud návrat autobusem.
5. den: Výjezd rotující lanovkou na TITLIS (3 028 m.), kde se nachází 100 metrů dlouhý a nejvýše v Evropě položený visutý most. Jedinečné výhledy na Bernské i Urnijské Alpy. Sjezd na mezistanici a pohodový okruh (cca 3,5 km) kolem jezera TRÜBSEE. Podvečerní zastávka v LUZERNU , procházka centrem, Kapličkový most, katedrála sv. Legera, Lví památník. Přejezd do ČR.
6. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

28.07. - 02.08.22 čtvrtek - úterý
polopenze autokarem
7 590 Kč
cena za 6 dní (3 noci)
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • 3x polopenze (česká kuchyně)
 • 3x ubytování (2-3 lůžkové pokoje)
 • průvodce
 • dopravu autobusem

Cena nezahrnuje

 • jízdné na vláčky (celkem cca 300 CHF)

Výlety

 • 1/1 pokoj
 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • Zpáteční jízdenka ke Gelmersee (nutná rezervace a platba předem) 800 Kč.