Švýcarsko, alpský okruh II


 • ubytování: pensionubytování: pension
  strava: polopenzestrava: polopenze
  doprava: autokaremdoprava: autokarem
  • Poznávací zájezdy
  • Památky a umění

Takové geografické pojmy jako Mont Blanc, Matterhorn nebo Jungfrau, zná určitě každý z nás. K tomu si přidejte Luzern se slavným Kapličkovým mostem, hlavní město Bern a Ženevu u stejnojmenného jezera. To vše můžete poznat na našem zájezdu do alpské země Švýcarsko. Švýcarsko je totiž zemí ledovců a vysokých alpských štítů, ale také krásných starobylých měst.

Stravování: polopenze

česká strava připravovaná na místě českými kuchařkami

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.
2. den: Ráno příjezd do Švýcarska. Zastávka v Emmentálském údolí a návštěva ukázkové sýrárny. Pokračování k Ženevskému jezeru, vycházka cca 1 hod po břehu jezera ke hradu Chillon. Kdo by nešel vycházku, dojede až ke hradu a může jít na prohlídku. Odpoledne odjezd na ubytování do Wallisu , večeře a nocleh.
3. den: Nejkrásnější partie WALLISKÝCH ALP : výlet do světoznámého horského střediska ZERMATT , možnost výjezdu zubačkou až na GORNERGRAT do výšky přes 3000 metrů, odkud se naskýtají nezapomenutelné výhledy na Matterhorn a Monte Rosu. Za příznivých podmínek panoramatická vycházka z mezistanice vláčku k jezeru Riffelsee.
4. den: Tento den navštívíme francouzské SAVOJSKÉ ALPY pod střechou Evropy: celodenní výlet do oblasti nejvyšší hory Evropy – MONT BLANCU a do horského střediska CHAMONIX. Možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (do výšky 3 843 m n.m.) s nezapomenutelnými výhledy na masiv Mont Blancu a další okolní velikány.
5. den: Výjezd lanovkou na Hochsaas (3 100 m.), naučná cesta kolem vrcholu nebo jen do mezistanice na Kreuzboden a krátká procházka alpskou květinovou cestou. Přejezd místním busem do střediska Saas Fee, výjezd lanovkami k ledovcům. Všechny lanovky jsou již v ceně v rámci tzv. Bürgerpassu (48 CHF) s výjimkou Alpského metra. Pro zájemce možnost odpoledne odjezd do termálních lázní Brigerbad, koupání v jeskyni s vodou teplou 42 stupňů.
6. den: Odjezd z ubytování do centrální části Švýcarska. Cestou návštěva výrobny sušenek zn. Kambly s možností rozsáhlé ochutnávky i nákupu těchto ve Švýcarsku nejoblíbenějších sladkých i slaných výrobků. Luzern – město považované za klenot Švýcarska. Prohlídka historického centra s Kapličkovým mostem. Odpoledne výjezd zubačkou na horu Rigi, „královnu“ švýcarských hor 1.800 m.n.m. s úžasnými výhledy, krátká vycházka kolem vrcholu. Večer odjezd ze Švýcarska.
7. den: Příjezd do Prahy v ranních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 4x ubytování v penzionu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 4x polopenzi (česká kuchyně)

Cena nezahrnuje

 • vstupy, lanovky a vlaky (celkem cca 200 CHF a 70 €)

Výlety

 • pojištění léčebných výloh pro turistiku nad 3 000 m. a storna (příplatek: 490 Kč)
 • 1/1 pokoj (omezený počet, na vyžádání v CK) (příplatek: 1600 Kč)