New York


 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
  • Poznávací zájezdy

Exkluzivní poznávací program s návštěvou památek, muzeí, mrakodrapů a nejslavnějších částí New Yorku v adventním období. Zájezd doprovází Martin Šolín.

Poloha: Dle programu

Stravování: snídaně

Snídaně

Ubytování: hotel ***

Dle programu

Program zájezdu

1. den: 1. 12. pátek – odlet z Prahy z Letiště Václava Havla ve 13:20 hod., přílet do New Yorku téhož dne, tranzit na hotel, úvodní orientace, představení města a seznámení s programem, nocleh.
2. den: 2. 12. sobota – snídaně, Manhattan - Times Square - centrální náměstí a srdce New Yorku, Broadway Theatres - síť světoznámých divadel, Empire State Building - nejznámější a nejpopulárnější mrakodrap s 381 metry a 102 patry - jedinečná vyhlídka na město, Lower Manhattan - Bowling Green Park, který patří mezi nejstarší parky v New Yorku, burzovní čtvrť Wall street s případnou návštěvou burzy, klenot New Yorského klasicismu Federal Hall, Stock Exchange, novogotický kostel Trinity Church, který je hlavním kostelem irských přistěhovalců, kaple svatého Pavla vybudována jako Trinity Church podle vzoru londýnského kostela Martin in The Fields, uctění památky obětem terorismu u Twin Towers - Ground Zero - nová Věž Svobody (Freedom Tower), nocleh.
3. den: 3. 12. neděle – snídaně, Intrepid Sea, Air and Space Museum – americké vojenské a námořní historické muzeum s letadlovou bojovou lodí a vesmírným muzeem, Fifth Avenue – nejznámější „značková“ obchodní čtvrť, katedrála sv. Patrika, největší kancelářský komplex na světě Rockefeller Center, slavná koncertní hala Carnegie Hall (zvenku), Trump Tower - 68 patrový apartmánový dům s luxusními obchody seskupenými kolem šestipatrového atria se považuje za symbol amerického snu, Metropolitan Museum of Art jako největší umělecké muzeum západního světa patří k předním atrakcím New Yorku (individuální vstup ve výši 30 USD / os.), nocleh.
4. den: 4. 12. pondělí – snídaně, výlet lodí z Castle Clinton na ostrov Ellis Island, nazývaný také „ostrov nadějí“, s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem milionů přistěhovalců do Nového světa + Liberty Island, kde se nachází socha Svobody, Brooklyn Bridge pokládaný za div světa, 177 m vysoká budova správy města Municipal Building, zajímavostí je, že kopii této stavby nechal v Moskvě vybudovat Stalin, City Hall Park s radnicí, která byla tehdy architektonickou tečkou Manhattanu, mistrovské dílo architekta Casse Gilberta, kterému se také říká obchodní katedrála Wolwoorth Building, procházka čínskou čtvrtí (největší sídliště Číňanů mimo jihovýchodní Asii) neboli „Asie v New Yorku“, jejíž hlavní ulicí je Canal Street, módní čtvrť Soho, Macy‘ s - nákupy, pyšní se přívlastkem „největší obchodní dům světa“, nocleh.
5. den: 5. 12. úterý – snídaně, Washington Square s triumfálním obloukem Washington Arch, New York University, Union Square, kde se pořádají farmářské trhy, Ladies‘ Mile, Flatiron Building - první mrakodrap v New Yorku (tzv. žehlička), Madison Square Garden - světově známá víceúčelová hala, knihovna New York Public Library patří k nejkrásnějším stavbám Beaux Arts ve městě, nádraží Grand Central Terminal vybudované v období mezi lety 1903 a 1913, nádherná architektonická budova Chrysler Building zrekonstruována do podoby vodopádu s tvary krytů chladičů automobilových modelů Chrysler, United Nations Plaza - budova OSN (zvenku), nocleh.
6. den: 6. 12. středa – snídaně, kruhové náměstí Columbus Circle - dominantu tvoří památník Kryštofa Kolumba postavený roku 1892, Lincolnovo kulturní centrum vzniklo jako největší kulturní středisko v 60. letech, Dakota Building - místo vraždy Johna Lennona, Americké přírodovědné muzeum - jedno z největších muzeí světa, sbírky muzea obsahují více než 32 milionů exemplářů, „gigantická louka“ Central Park - Strawberry Fields je jakási botanická zahrada, do které rostliny věnovala celá řada zemí, Shakespeare Garden - Belveder Castle - napodobenina skotského hradu na Vista Point, přes jezero zvané Lake vede most Bow Bridge do divoké a téměř tajemné krajiny, The Ramble s propletenými cestičkami a potokem Gill je krajina, kterou byste nikdy nepředpokládali objevit v New Yorku, nocleh.
7. den: 7. 12. čtvrtek – snídaně, impozantní Cathedral Church of St. John the Divine, Harlem – letmá návštěva a prohlídka nejznámější černošské čtvrti města, Columbia University je soukromá vysoká škola patřící do elitních amerických univerzit, dokonce je považována za nejprestižnější univerzitu na světě, tranzit na letiště, odlet zpět do České republiky v 18:50 hod.
8. den: 8. 12. pátek – přílet do Prahy na Letiště Václava Havla v 12:30 hod.

01.12. - 08.12.23 pátek - pátek
snídaně letecky (Praha)
32 990 Kč
cena za 8 dní (6 nocí)
(TourOperátor: CK AVETOUR s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • oboustrannou leteckou přepravu Praha – New York – Praha
 • letištní taxy
 • bezpečnostní taxy
 • palivový příplatek
 • transfery letiště/hotel/letiště
 • 6x ubytování s teplou bufetovou snídaní v *** hotelu ve čtvrti Queens
 • zákonné pojištění CK proti úpadku a servis českého průvodce

Cena nezahrnuje

 • příplatek 180 USD / os. za vstupy do jednotlivých objektů
 • cca 35 USD / os. na MHD (metro)
 • stravu - vždy lze jednoduše a operativně zajistit na mnoha místech u hotelu - pojízdné stánky podél ulic
 • kavárny
 • restaurace
 • fast foody
 • apod. *pojištění léčebných výloh v zahraničí 490 Kč / 21 € / os. / pobyt
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí + připojištění storno poplatku 990 Kč / 42 € / os. / pobyt
 • v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta
 • podmínky viz https://www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK) příplatek za 1/1 pokoj ve výši 8 990 Kč / 380 € / pobyt